Revoliuciją skirtingose pramonės šakose sukėlęs plastikas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, bet tuo pačiu jo gamyba ir vartojimas prisidėjo prie neigiamų klimato pokyčių. Vienas iš sprendimų – efektyviai surinkti ir perdirbti kalnus panaudotų polietileno teraftalato (PET) pakuočių, paverčiant jas antrine žaliava – rPET.

Kas yra PET veltinis?

Kaip turbūt numanote, PET veltinis – tai panaudoto plačiai paplitusio plastiko, iš kurio daromi gaiviųjų gėrimų buteliai, surinkimas ir pakartotinis panaudojimas interjero architektūroje garsui slopinti.

Ekologinio tvarumo link

Lietuvoje puikiai veikia depozito sistema, bet daugelyje kitų šalių, surinkti ir pakartotinai panaudoti vienkartinį plastiką yra vis dar didelis iššūkis. Todėl džiaugiamės, kad kitose šalyse surinktos PET atliekos yra perdirbamos  į praktiškus, jaukius PET veltinio lakštus, iš kurių galime pagaminti įvairius gaminius. Skatindami tokių antrinių produktų atsiradimą, mes visi prisidedame prie švaresnės aplinkos.

Gera žinia yra ta, kad PET ypač tinka naudoti akustikoje, nes yra lengvas, tankus, patvarus ir standus: visos šios savybės idealiai tinka akustiniam dizainui. Be to, jis turi B1 klasės atsparumo ugniai klasę, ir tampa aišku, kodėl ši super gera medžiaga greitai tampa architektų, projektuotojų ir interjero dizainerių pageidaujamu produktu.

PET akustikoje yra palyginti nauja architektūrinio projektavimo koncepcija, kurios esmė – panaudoti šį veltinį garso bangų išskaidymui ir garso slopinimui.

Dvi būtinos akustinio komforto sąlygos − veiksminga patalpos garso izoliacija ir gera vidaus akustika. Nors šie dalykai labai dažnai painiojami ir suvokiami kaip ta pati ypatybė, iš tiesų tai – dvi visiškai skirtingos sąvokos.

Kad ir kaip gerai izoliuosite patalpas nuo išorinio triukšmo, vidaus akustikos problemos gali likti neišspręstos. Patalpoje turime jaustis patogiai, negirdėti pašalinio triukšmo ir rezonuojančių garsų, tačiau toks akustinis komfortas vis dar laikomas prabanga ir antraeiliu dalyku.

Elegancija

Kadangi PET veltinis yra lengva ir lengvai modifikuojama medžiaga, jį galima naudoti įvairiems garso slopinimo priemonių tipams – nuo lubų atitvarų iki sienų pertvarų, nuo darbo stalų pertvarų iki akustinių baldų. Šias spalvotas plokštes galima įmontuoti į bet kokio dydžio, formos ir proporcijų dizaino elementus. Tai leidžia architektams ir dizaineriams kurti patrauklius dizainus nesibaiminant, kad kils problemų dėl struktūrinio vientisumo.

Iš esmės, yra nedaug medžiagų (jei iš viso jų yra), kurios gali būti lyginamos su PET pagal savo galimybes naudoti projektavimo akustikos srityje. Jos yra daug, ji elastinga, universali, ilgaamžė, saugi ir veiksminga.

Tags: