Atskleiskite savo vidinį meninką

Išmokti trafaretuoti yra puikus būdas atskleisti  savo vidinį menininką ir sukurti unikalius rankų darbo apdailos sprendimus ant bet kokio paviršiaus: sienos, grindys, baldai, medis, metalas, popierius, audinys, asfaltas ir pan.

Svarbiausia, kad trafaretai yra neįtikėtinai ekonomiški. Su Cozylion.lt trafaretu galima dirbti daug kartų, jei juos tinkamai prižiūrėsite.

Trafaretavimas arba šablonavimas – tai lengva ir smagi interjero ir ne tik atnaujimo priemonė. Atlikdami tai patys pajausite kūrybinio pasitenkinimo jausmą. Rankų darbo kūriniai turi tam tikro žavesio, tai kokybė, su kuria parduotuvėje pirktas menas negali konkuruoti.

Vienintelis svarbus patarimas: atskleiskite savo vidinį menininką ir atsisakykite vidinio kritiko. Rimtai! Magija
ir trafareto raštai gimsta dažomi Jūsų rankomis. Gali pasitaikyti mažyčių netobulumų, tad leiskite jiems atsirasti. Mūsų akys matys motyvus ir raštą, o ne atskirus trūkumus.

Galite dekoruoti daug ką, bet ne viską, pvz.: stipriai grublėtų paviršių. Kadangi trafaretas turi gerai priglusti prie dažomo paviršiaus paviršius turėtų būti, kiek įmanoma lygesnis ypač objektų, kurie vertikalūs, nes dėl paviršiaus grublėtumo, dažai gali išbėgti po tomis vietomis, kurios nelygios ir trafaretas gerai prie jų neprigludęs. 

 
 
  • Paruoškite paviršių
    to nepadarę iš anksto, rizikuojate, kad projektas nepavyks. Trafaretų klijavimas ant neparuošto paviršiaus (purvas, dulkės, alyva, seni dažai), tai tas pats, kas statyti namą ant smėlio.
  • Pašalinti
    atsilupusius dažus, purvą ar alyvą greitai nuvalysite valikliu. Kietiems neužterštiems paviršiams užtenka muilo ir vandens. Jei jums reikia gilesnio valymo, galite pasidaryti lengvai padaromo tirpalo sumaišę 2 ingredientus: 1 puodelį acto su 1 puodeliu vandens.

Jums reikės!

  • Mūsų pagaminto trafareto
  • Trafaretui skirtų dažų
  • Popierinės dažymo juostos (trafareto kampų prisitvirtinimui)
  • Trafaretinis šepetėlis (geriausiai tinka plokščias)
  • Tankus poliesterio putų volelis
  • Dažymo vonelė arba popierius
  • Popieriniai rankšluosčiai
  • Klijai purškimui (nebūtina, pasirinktinai)

Dažymas

Prieš pradedant dažymą, visada verta pasibandyti ir atrasti geriausią Jums dažymo techniką ir spalvų pasirinkimą. Tam puikiai tiks kartonas, į kurį buvo supakuotas mūsų trafaretas.
Prisitvirtinkite trafaretą su popierine dažymo juostele prie sienos. Supilkite dažus į dažymo vonelę ir LENGVAIS judesiais pirmyn ir atgal prisotinkite volelį dažais. Kai volelis bus tolygiai prisotintas dažų, nusausinkite jį kelis kartus perbraukdami dažų perteklių ant sulankstytų popierinių rankšluosčių. Volelis visada turėtų atrodyti šiek tiek sausas, atminkite mažiau dažų ant volelio ar teptuko visada yra geriau, nes per didelis dažų kiekis gali nubėgti po trafaretu.

sieniniu trafaretu instrukcija2

Kontūro krašto aštrumas  –  „patrupėjimas“

Trafareto krašto nelygumas įvyksta, kai dažai prasiskverbia po trafareto kraštu ir palieka išsiliejusį atspaudą. Nesijaudinkite dėl to per daug, tačiau to galite beveik išvengti. Atsiminkite, kad dažydami rankomis dažniausiai galite pamatyti iš labai arti kontūro nežymų „patrupėjimą“, bet užbaigus darbą ir pažvelgus į visą projektą, jūsų akis pamatys spalvą ir raštą. Dažniausiai to net nepastebėsite, o laikydamiesi šių rekomendacijų galite to visai išvengti.

Įsitikinkite, kad siena lygi, be tekstūros. Neperkraukite volelio ar teptuko per dideliu dažų sluoksniu. Dažykite lėtai ir stipriai nespausdami volelio. Dažymą kuo sauseniu voleliu tikslinga atlikti kelis kartus skirtingomis kryptimis. Nedideles klaidas galima nušluostyti drėgnomis servetėlėmis ar drėgnu skudurėliu, kol dažai dar neišdžiuvę arba vėliau su mažu teptuku pataisyti problemines vietas.

 

 

Trafareto pririšimai – tilteliai

Tilteliai – tai jungtys (skirtukai), laikančios trafaretą kartu į visą visumą ir suteikiantys jam tvirtumo. Be tiltelių grafika būtų vienas didelis kontūras be jokių detalių.

Vieniems šie pririšimai patinka, o kitiems – ne. Tai priklauso nuo Jūsų. Kai kurios raidės ar sakiniai kartais lengviau skaitomi be „tiltelių“, todėl baigę dažyti trafaretą, paimkite teptuką ir užpildykite tarpelius.

 

Didelių trafaretų dažymas

Didesnius trafaretus, kurie naudojami sienų dekoravimui ir kurių dydis viršija 60 cm lengviau dažyti naudojant mažesnę jo dalį ir po to jį pasukant. Todėl dažniausiai užsisakę mandalų trafaretus gausite dalį jo. Nudažę vieną dalį pasukite trafaretą 180 laipsnių kampu ir jei reikia palaukę, kol pradžius prieš tai dažyta dalis, tęskite darbus.

mandala-trafaretas

Trafaretai dekoratyviniam tinkui ar gipsui

Tinkui ar gipsui skirti trafaretai yra įdomūs ir labai gražūs, o trafaretuoti tokiu būdų yra itin paprasta ir gražu, gaunate iškilų raštą ir vaizdą.

Jei pavyksta užtepti glajų ant torto viršaus, tuomet tikrai galite susikurti nuostabius sienų raštus su mūsų gaminamais trafaretais.

Nors beveik visus trafaretus galima naudoti su dekoratyviniu tinku ar gipsu, tačiau užsisakant būtent šiai technikai skirtus trafaretus rekomenduojame pastabose mus informuoti, tuomet  pagaminsime iš storesnės medžiagos. Dažniausiai šiai technikai naudojame 1-2 mm storio trafaretus.

Tags: